تبلیغات
حسابداری دانشگاه فردوسی مشهد - سطح علمی دانشگاه‌ها در حسابداری چندان مطلوب نیست.

slider1 slider1 slider1 slider1
.................... همایش IFRS و اقتصاد در پسا برجام ....................
.................... دیدار شورای دبیران انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با استاندار خراسان رضوی ....................
.................... دیدار شورای دبیران انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی ....................
سطح علمی دانشگاه‌ها در حسابداری چندان مطلوب نیست.

مدیرعامل بانک پاسارگاد به انتظارات بنگاه‌های اقتصادی بزرگ از حرفه حسابداری پرداخت و گفت: یکی از مواردی که در رابطه با حرفه‌ای شدن حرفه حسابداری وجود دارد ارتقای سطح علمی حسابداران است.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجید قاسمی در پنجمین کنفرانس حسابداران و مدیران مالی به حرفه‌ای شدن حسابداری از نگاه بنگاه اقتصادی پرداخت و گفت: برای این که افراد فعال در این حرفه بتوانند اثربخش باشند باید اشراف کامل به علوم پایه در این حوزه داشته باشند. این درحالی است که سطح علمی دانشگاه‌ها در حسابداری چندان مطلوب نیست و در بخش بانک و بیمه با نارسایی جدی در این خصوص مواجه هستیم و نمی‌توانیم به راحتی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها را بپذیریم.

قاسمی در ادامه شناخت کامل و به روز از استانداردهای حوزه، تسلط به قوانین و مقررات، تسلط به نرم‌افزارها در حوزه‌های مختلف به خصوص بانک و بیمه و رعایت اصول اخلاق حرفه‌ای را از نیازهای ضروری این حرفه دانست.

مدیرعامل بانک پاسارگاد با بیان این‌که علیرغم سابقه ۴۰ ساله در حرفه حسابداری و به دلیل نیاز مالی انجمن‌ها نتوانستیم توفیق چندانی در این زمینه داشته باشیم، تصریح کرد: در صنعت بانکداری و بیمه کمبود نیروهای متخصص مشاهده می‌شود ولی نظام بانکی می‌تواند یکی از سرمایه گذاران این حوزه باشد و تعریف‌های جدیدی از نظر برگزاری دوره‌های آموزش عالی در حرفه حسابداری ارائه کنند.

وی افزود:‌ در حال حاضر اقتصاد ایران از تورم نمی‌تواند نجات پیدا کند و این یک امر ساختاری شده است و باید حسابداران فکر جدی در این خصوص کنند.

قاسمی با اشاره به وجود انجمن‌های حرفه‌ای در دنیا شامل انجمن حسابداران دولتی و صنعتی تصریح کرد: بانک پاسارگاد آمادگی تشکیل انجمن حرفه‌ای حسابداری در صنعت بانکداری را دارد و از آن حمایت می‌کند تا به صنعت بانکداری کشور کمک شود.

مدیرعامل بانک پاسارگاد تاکید کرد:‌ بنگاه‌های بزرگ اقتصادی نیز باید به جامعه حسابداران رسمی و انجمن حسابداران خبرگان کمک کند و آمادگی خود را اعلام می‌کنیم که از همه جهات پشتیبان این انجمن‌ها باشیم وحرفه حسابداری را حرفه‌ای‌تر کنیم.

نظرات مطلب
آخرین عناوین
گرامیداشت روز حسابدار
پنجشنبه 9 دی 1395
پیام نوروزی سال 1395
جمعه 6 فروردین 1395
شاخص فلاکت (MISERY INDEX)
سه شنبه 20 بهمن 1394
سوئیفت
سه شنبه 29 دی 1394
معرفی نرم افزار ترازگر
پنجشنبه 24 دی 1394
موضوعات
نویسندگان
آرشیو
برچسب ها
روزانه ها
پیوندها
صفحات جانبی
امکانات سایت