تبلیغات
حسابداری دانشگاه فردوسی مشهد - بورس در نبود حسابداری ، قمارخانه است.

slider1 slider1 slider1 slider1
.................... همایش IFRS و اقتصاد در پسا برجام ....................
.................... دیدار شورای دبیران انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با استاندار خراسان رضوی ....................
.................... دیدار شورای دبیران انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی ....................
بورس در نبود حسابداری ، قمارخانه است.

رئیس هیئت مدیره انجمن حسابداری ایران گفت: بورس در نبود حسابداری وجود نخواهد داشت. 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، علی ثقفی رئیس هیئت مدیره انجمن حسابداری ایران در پنجمین سمینار ملی و اولین کنفرانس بین المللی مدیریت مالی و سرمایه گذاری، به بحث و بررسی نقش حسابداری در بازار اوراق بهادار پرداخت و اعلام کرد: بورس در نبود حسابداری وجود نخواهد داشت و به قمارخانه تبدیل می شود.
وی در بررسی اثر بازار اوراق بهادار بر حسابداری بررسی، گفت: حسابداری برای همه شرکت ها الزامی بوده و براساس تجربه های به دست آمده حسابداری تاثیرگذارترین رکن بازار سرمایه است اما بازار تاثیری بر حسابداری ندارد.
ثقفی ادامه داد: حسابداری در نبود بازارسرمایه وجود دارد همانطور که قبل از تولد بورس وجود داشت، اما یک نکته بسیار مهم وجود دارد که بورس در نبود حسابداری وجود نخواهد داشت.
وی حسابداری را یک سامانه اطلاعاتی و کانال اطلاعات تعریف کرد که در این فرآیند اطلاع رسانی، کنش و واکنش باعث تغییر رفتار در ارائه کنندگان می شود.
وی ادامه داد: همچنین حسابداری به نوعی ثبت تاریخی از یک کالای اقتصادی است و می تواند زبان واحد تجاری باشد که در گذر زمان تعاریف مختلف دارد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در مورد سامانه اطلاعاتی حسابداری عنوان کرد: سامانه اطلاعاتی حسابداری حقوق ذینفعان را ثبت کرده و خدمات اعتباردهی، تحلیل گری مالی، برقراری کنترل های لازم را ارائه می کند، به بازار اطمینان و در نهایت موجب هجوم پول می شود.
نظرات مطلب
آخرین عناوین
گرامیداشت روز حسابدار
پنجشنبه 9 دی 1395
پیام نوروزی سال 1395
جمعه 6 فروردین 1395
شاخص فلاکت (MISERY INDEX)
سه شنبه 20 بهمن 1394
سوئیفت
سه شنبه 29 دی 1394
معرفی نرم افزار ترازگر
پنجشنبه 24 دی 1394
موضوعات
نویسندگان
آرشیو
برچسب ها
روزانه ها
پیوندها
صفحات جانبی
امکانات سایت